Punktacja bez celu – dalsze przygody w przejrzystości cd

Ja bym. Podkreślając fałszywe założenie, że karty raportów chronią pacjentów przez wykorzenienie złych lekarzy, radiolog z University of Pennsylvania Saurabh Jha, pisząc na blogu Health Care Blog (www.thehealthcareblog.com), potępił zdolność karty wyników do zniszczenia reputacji i kariery doskonałych lekarze. W wymyślonym scenariuszu, który Jha wyobraża sobie jako jedną prawdopodobną konsekwencję, chirurg, który wybiera pacjentów wiśniowo, wyprowadza na zewnątrz gwiazdę bezpieczeństwa-szpitala, do której wszyscy wysyłają swoich chorych pacjentów. Kiedy ostatni chirurg odkryje, że ma najwyższy poziom komplikacji w mieście, a referencje przestają przychodzić, jego zawodowa duma – koncepcja, zauważa Jha, że umyka niektórym ekonomistom zdrowia – zostaje zniszczona, ze szkodą dla tych chorych pacjentów.
Pomimo tych niedociągnięć, karty wyników będą nadal rozwijane, a ProPublica przynajmniej zainicjowała ważną dyskusję na temat tego, jak to zrobić dobrze.
Robert Yeh, kardiolog z Massachusetts General Hospital, który studiuje publiczne raporty, oferuje szereg wglądów z doświadczenia kardiologicznego. Po pierwsze, mówi Yeh, dane o roszczeniach mają dość ograniczoną użyteczność w rankingu osób. Na przykład Massachusetts zależy od szczegółowych danych rejestrowych zebranych w punkcie opieki wyłącznie w celu przyszłej jakości śledzenia. Po drugie, krytyczne zmienne wykorzystywane do stratyfikacji ryzyka, takie jak obecność szoku lub infekcji, muszą być rozstrzygane przez ekspertów, którzy spotykają się regularnie i przeglądają wykresy, tym samym usuwając zachętę lekarzy do tego, aby pacjenci wyglądali na bardziej chorych niż oni. Wreszcie sam proces musi podlegać ciągłej poprawie jakości . Biorąc pod uwagę ciągłe unikanie pacjentów o największym ryzyku, na przykład Massachusetts obecnie wyklucza pacjentów z oceną indywidualną, którzy należą do kategorii współczucia lub kategorii wyjątkowego ryzyka .
Najbardziej krytyczna jest jednak kwestia bardziej filozoficzna niż metodologiczna: Przejrzystość staje się coraz bardziej niezbędna w środowisku o niskim zaufaniu . Powszechne przekonanie, że my jako zawód nie udaje się sprostać samemu sobie , nadaje tym wysiłkom przejrzystości triumfującej aury postępu . Ekspert ds. Polityki zdrowotnej Ashish Jha, broniąc karty wyników na blogu Harvard School of Public Health, sugeruje, że postrzeganie bezczynności tego zawodu nie jest błędne. Moglibyśmy znacznie lepiej , argumentuje Jha, ale zdecydowaliśmy, że tego nie zrobimy . Na przykład Narodowy Program Doskonalenia Jakości Chirurgii zbiera informacje o jakości chirurgicznej; Korzysta z niego 600 szpitali, 3000 nie. Jha twierdzi, że takie dane powinny być publicznie dostępne, a wysiłki ProPublica ustanowiły dla nas nowy standard, który można ulepszyć. Ale nawet jeśli karta wyników zmusza do podejmowania podobnych wysiłków w ramach medycyny, które pomagają rozwiązać nasz problem z obrazem, wciąż napotykamy na ograniczenia nawet ściśle zbieranych danych rejestrowych: małych liczb i zmiennych dychotomicznych, które nie mogą uchwycić prawdziwej wiedzy specjalistycznej. Kluczowym pytaniem jest zatem mniej o przejrzystość w odniesieniu do jakości, niż o to, co stanowi przede wszystkim jakość.
Niedawno mój przyjaciel z innego miasta poprosił mnie o zalecenie chirurgowi rutynowej procedury chirurgicznej
[podobne: kropla krwi do badania krzyżówka, dimenhydrynat, emg badanie na czym polega ]

Zobacz też: # jonizator wody alkalicznej opinie, # noclegi mazury ruciane nida, # odkamienianie ekspresów lublin,