Poza malarią – przyczyny gorączki w ambulatoryjnych tanzańskich dzieciach AD 2

Szpital Okręgowy im. Franciszka w Ifakara, dystrykt Kilombero, Tanzania. Produkt Ifakara był kiedyś wysoce endemiczny w leczeniu malarii, ale w czasie badania tylko około 7% pacjentów z gorączką miało parazytemię. Rozszerzony program szczepień w Tanzanii obejmował szczepki: Calmette-Guérin, błoniczo-tężcowe-krztuśce, polio, wirusowe zapalenie wątroby typu B i odrę (ale nie szczepionki pneumokokowe ani szczepionki Haemophilus influenzae), a zasięg choroby wynosił od 80% do 90%. Trzydniowa krajowa zintegrowana kampania szczepień przeciwko odrze, suplementacji witaminą A i dystrybucji tabletek do odrobaczania miała miejsce w sierpniu 2008 roku. Śmiertelność wśród dzieci w wieku od roku do 5 lat w 2008 roku wynosiła 8,9 na 1000 osobolat w Kilombero i powiaty Ulanga. 19 Uczestnicy badania
Kolejni pacjenci w wieku od 2 miesięcy do 10 lat, wykazujący temperaturę pod pachową 38 ° C lub wyższą, byli badani pod kątem włączenia do badania; osoby, które doświadczyły poważnego niedożywienia lub zostały zaklasyfikowane jako mające objawy wyjątkowe (wymagające natychmiastowych zabiegów ratujących życie) zgodnie z kryteriami oceny i kryteriów postępowania w nagłych wypadkach WHO20 zostały wykluczone. Niemowlęta w wieku poniżej 2 miesięcy również zostały wykluczone, ponieważ czynniki zakaźne, a tym samym podejście terapeutyczne, mogą się znacznie różnić między dziećmi w tej grupie wiekowej a starszymi dziećmi, co odzwierciedlają wytyczne WHO dotyczące zintegrowanego zarządzania chorobą dziecięcą. Oceniono cztery dodatkowe kryteria włączenia: wizyta pacjenta musiała być pierwszą w przypadku obecnej choroby, czas trwania gorączki wynosił tydzień lub mniej, głównym powodem wizyty w klinice nie może być uraz lub uraz, a pacjent nie może w poprzednim tygodniu otrzymywały leki przeciwmalaryczne lub antybiotyki. Szczegóły badania zostały omówione z rodzicami lub opiekunami pacjentów spełniających kryteria włączenia; rodzice lub opiekunowie wyrazili pisemną świadomą zgodę. Protokół i związane z nim dokumenty zostały zatwierdzone przez regionalny komitet ds. Etyki w Bazylei w Szwajcarii oraz przez krajowy komitet etyczny w Tanzanii. Wszyscy autorzy gwarantują dokładność i kompletność danych oraz wierność badania do protokołu. Pacjenci otrzymali natychmiastową pomoc opiekuńczą i leczenie w przypadku każdej leczonej choroby, która została zidentyfikowana. Zastosowane procedury były zgodne ze standardami etycznymi ustalonymi przez dwie komisje etyczne oraz z Deklaracją Helsińską.
Procedury badania
Ocena kliniczna
W celu zarejestrowania wyników badań klinicznych badacze zastosowali znormalizowany opis przypadku, w którym wymieniono pozycje odnoszące się do gorączkowej prezentacji, a wśród nich główny powód wizyty, 23 objawy i czas ich trwania, historia podróży, kontakt z chorymi, znany chroniczny przypadek. warunki i 49 objawów klinicznych
[podobne: dermatolog szczecin prawobrzeże, boraks apteka, freddie grey ]