Behawioralna operacja utraty wagi u osób z poważną chorobą psychiczną AD 8

Chociaż nie wszystkie osoby z poważną chorobą psychiczną uczestniczą w tego typu programach, często są one powiązane z przychodniami i dlatego mogą służyć jako centrum dla tego lub podobnych interwencji związanych ze stylem życia. Zdajemy sobie sprawę, że włączenie działań związanych ze stylem życia do programów rehabilitacyjnych lub umieszczenie takich programów w innych obszarach zdrowia psychicznego wymagałoby zasobów finansowych i organizacyjnych. Ta próba ma kilka mocnych stron. Po pierwsze, zapisaliśmy zróżnicowaną populację pacjentów z poważnymi chorobami psychicznymi z wielu programów społecznościowych. Zapisaliśmy osoby z różnymi diagnozami psychiatrycznymi i nie wymagaliśmy, aby pacjenci otrzymywali leczenie o określonym schemacie psychotropowym. W rzeczywistości stosowanie leków psychotropowych prowadzących do zwiększenia masy ciała 19-22 było powszechne. Duża część uczestników miała znaczące objawy psychiatryczne, o czym świadczyły wyjściowe wyniki w Skali Zachowania i Objawów, 46 w Ośrodku Epidemiologiczno-Studyjnej Skali Depresji, 47 oraz Powtarzalna bateria do oceny stanu neuropsychologicznego.48 Pomimo stosowania leków psychotropowych i ciągłe objawy psychiatryczne, uczestnicy grupy interwencyjnej mieli znaczną utratę wagi. Po drugie, w trakcie całego badania osiągnęliśmy wysoki odsetek obserwacji w odniesieniu do danych wynikowych. Bardzo niewiele brakujących danych i wysoka korelacja między miarami wagowymi pozwoliły na rzetelne wnioskowanie statystyczne (patrz Dodatek dodatkowy). Po trzecie, interwencja była oferowana przez okres 18 miesięcy, w przeciwieństwie do krótkoterminowych interwencji w poprzednich randomizowanych badaniach behawioralnych interwencji odchudzających w tej populacji.
Nasz proces ma ograniczenia. W trakcie badania zmniejszyła się frekwencja na sesjach interwencyjnych i programach rehabilitacyjnych; Powodem były hospitalizacje i problemy społeczne. Jednak duża liczba oferowanych możliwości kontaktu pozwoliła na ciągłą ekspozycję na sesje interwencyjne, nawet dla osób rzadko uczestniczących. W związku z tym badanie odzwierciedla rzeczywistą frekwencję osób z poważną chorobą psychiczną, którzy często mają konkurujące ze sobą kwestie26. Po drugie, badanie nie zostało zaprojektowane ani zasilone w celu określenia wpływu redukcji masy ciała na czynniki ryzyka sercowo-naczyniowego w tej populacji. Dlatego też nieistotne zmiany w ciśnieniu krwi oraz stężenia glukozy na czczo (patrz dodatek dodatkowy) należy interpretować ostrożnie. Po trzecie, badanie nie miało na celu wpływania na przepisywanie leków. W praktyce klinicznej rozważanie leków psychotropowych o mniejszym potencjale otyłości dla odpowiednich pacjentów może pomóc im osiągnąć cele związane z wagą. Po czwarte, nasze wysiłki na rzecz zapewnienia zdrowych posiłków były dostępne dla wszystkich uczestników programów rehabilitacyjnych To mogło mieć wpływ na wagę w grupie kontrolnej. Jeśli tak, wyniki badania są konserwatywne.
Podsumowując, nasze wyniki pokazują, że osoby dorosłe z nadwagą i otyłością z poważną chorobą psychiczną mogą dokonać znaczących zmian w stylu życia, pomimo licznych wyzwań, przed którymi stoją. Biorąc pod uwagę epidemię otyłości i chorób związanych z wagą u osób z poważną chorobą psychiczną, nasze odkrycia wspierają realizację ukierunkowanych behawioralnych interwencji odchudzających w tej populacji wysokiego ryzyka.
[patrz też: freddie grey, bolec istotne informacje, dermatolog szczecin prawobrzeże ]

Zobacz też: # chirurgia plastyczna piersi, # Czyszczenie kanapy Olsztyn, # przepisywanie nagrań,